Mindfulness (česky všímavost) je schopnost uvědomovat si přítomnost bez posuzování. Proč byste ji měli umět?

Napadá mě celkem 5 důvodů:

1) Nechcete skončit jako pán na obrázku. Schopnost lidí uvědomovat udržet pozornost, nebo si uvědomovat, co se odehrává teď, se v posledních letech významně snižuje. Býváte myšlenkami někde jinde? Díky mindfulness budete zpátky tady a teď.

2) Pravidelný trénink mindfulness také snižuje stres, přináší pocity klidu a spokojenosti. A to nejen subjektivně, snižuje se hladina stresu v krvi (kortizol) a mozek je aktivnější v oblastech, které jsou zodpovědné právě za klid a spokojenost a méně aktivní v oblastech zodpovědných za stres, strach a úzkost. Mindfulness také podle výzkumů pomáhá snižovat krevní tlak, zlepšuje imunitu a bude vám to líp myslet…

3) Je to ověřené. Metoda všímavosti je vědecky prověřenou a snadno dostupnou metodou, jak získat větší psychickou pohodu.

4) Ideální i pro lenochy. Nepotřebujete žádné vybavení, převlíkat se do sportovního. Stačí klidné místo, kde zavřete oči a můžete se všímavosti začít věnovat.

5) Dokážete lépe zvládat emoce.

 

Proč si vybrat mě jako vašeho lektora mindfulness?

Mindfulness se věnuju od roku 2015. Od roku 2017 všímavost lektoruju. Mám odvedené desítky workshopů a školeních, ve firmách, pro veřejnost nebo v rámci individuálních konzultací offline i online. Sám cvičím mindfulness každý den, a to včetně sobot, neděl, Vánoc, Hromnic a MDŽ. Bez toho to nejde. Působím jako Qualified MBSR Teacher Training. Kvalifikaci jsem získal pod vedením předních evropských mindfulness expertů v institutu Present Mind jako jsou Lot Heijke, Petra Meibert nebo Günter Hudasch.

 

Informace o školeních Přečíst další reference